Menu

Vyhledávání

Kategorie: Emaily

Ověřený SSL certifikát

Jak nastavit ověřený SSL certifikát tak, aby se při přihlášení emailovým klientem nezobrazovala hláška o nedůvěryhodné autoritě.

Standardně je na každém VPS připraveno SSL zabezpečení emailové komunikace, které je podepsáno lokální autoritou a je tedy nedůvěryhodné. V takovém případě emailoví klienti typu Outlook nebo Thunderbird při každém spojení uživatele o tomto stavu upozorní. I přes upozornění probíhá všechna komunikace šifrovaně, data tedy nejsou v průběhu komunikace čitelná a nelze je odposlouchávat.

Možnosti, jak hlášku odstranit, jsou dvě:

1) Certifikát můžete uložit mezi vyjímky. V takovém případě bude na lokálním počítači certifikát uložený jako důvěryhodný, varování se přestane zobrazovat ve všech klientech. Řešení je omezeno pouze na jeden počítač a je potřeba jej opakovat na všech stanicích, které se k mailserveru přes šifrované spojení přihlašují.

2) Certifikát nahradit jiným, který je podepsán certifikační autoritou. Na hostingu lze využít prakticky jakýkoliv certifikát, který byl ověřený. Takto vystavené certifikáty jsou zpoplatněné, částky za jejich pořízení jsou ale velmi nízké (nejlevnější varianty do 200Kč za rok). Při volbě této varianty je potřeba brát v potaz, že na každém VPS může být na mailserveru nasazen pouze jeden certifikát. Je tedy potřeba pečlivě volit jeho název (Common Name), který se musí shodovat s názvem používaným v emailovém klientovi - opět se přitom nabízí dvě varianty:

a) Levnější z certifikátů jsou obvykle vystaveny pouze pro jednu doménu. Doménu je potřeba zvolit před jeho vystavením a ve všech klientech musí být tato adresa nastavena. Doporučujeme zvolit název například "mail.mojedomena.cz".

b) Dražší certifikáty (Multi-Domain) umožňují na jeden certifikát nastavit domén více (obvykle až do počtu 100 doménových názvů). Doménové názvy lze v průběhu uhrazeného období libovolně upravovat, přidávat a odebírat. Cena za takový certifikát se pohybuje řádově výše a to kolem 2500Kč.

V případě, že se rozhodnete pro variantu 2), rádi pro Vás objednání a nastavení certifikátu zdarma zprostředkujeme. Kontaktujte nás prosím na emailové adrese info@angel-hosting.cz a pošlete požadovaný typ certifikátu a zvolené doménové názvy. Zřízení certifikátu trvá obvykle 24-48 hodin a je podmíněno potvrzením emailu, který Vám zašle vystavitel SSL certifikátu na adresu admin@zvolenadomena.cz.

print Formát pro tisk